ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ

Παρουσίαση Εργαστηρίου Μοριακής Βιολογίας και Ανοσολογίας (ΕΜΒΙΑ)

Το Γραφείο Καινοτομίας και Μεταφοράς Τεχνογνωσίας του Πανεπιστημίου Πατρών σε συνεργασία με το Επιμελητήριο Αχαΐας οργανώνουν συνάντηση – συζήτηση με θέμα: «Παρουσίαση Εργαστηρίου Μοριακής Βιολογίας και Ανοσολογίας (ΕΜΒΙΑ)». Η συνάντηση θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 26 Ιανουαρίου 2012 στην αίθουσα του Επιμελητηρίου Αχαΐας.

Στο πλαίσιο της εκδήλωσης θα γίνει παρουσίαση και συζήτηση σύμφωνα με το πρόγραμμα:
11:00 - 12:00: Συσκευή Ασύρματης Ηλεκτροδιέγερσης για Θεραπεία Ελκών – Κατακλίσεων – Εγκαυμάτων
12:00 - 13:00: Έλεγχος αυτοαντισωμάτων για τη Βαρειά Μυασθένεια

Στόχος των συναντήσεων είναι η παρουσίαση των ερευνητικών δραστηριοτήτων και των καινοτόμών ιδεών των ερευνητών του Πανεπιστημίου Πατρών και αφορούν συγκεκριμένες ευρεσιτεχνίες και κοινό (ιατρικές υπηρεσίες & δυνητικούς επενδυτές) με στόχο να γίνουν περισσότερο στενές οι σχέσεις των ιατρικών υπηρεσιών με την έρευνα.

Περισσότερες πληροφορίες στο Γραφείο Καινοτομίας και Μεταφοράς Τεχνογνωσίας, Τηλ.: 2610996635, 261096904, Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..

Κατεβάστε εδώ το πρόγραμμα της συνάντησης.

ΑΡΧΙΚΗ ΝΕΑ Παρουσίαση Εργαστηρίου Μοριακής Βιολογίας και Ανοσολογίας (ΕΜΒΙΑ)

ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣΤΕ ΜΑΣ

... και στα μέσα Κοινωνικής Δικτύωσης:

ΘΑ ΜΑΣ ΒΡΕΙΤΕ

1

ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΜΟΡΙΑΚΗΣ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ & ΑΝΟΣΟΛΟΓΙΑΣ, ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ, 26504 ΡΙΟ, ΕΛΛΑΔΑ

Tηλ.: 2610 969953, Email: kpoulasATupatrasDOTgr